![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Litografier / Färglitografi 11729192
*
nr 1172 9192
Ingrid Vang Nyman
(1916-1959), Danmark
Färglitografi, Signerad, numrerad 195/200, motivet: 27x36 cm
Ingrid Vang Nyman, dansk bildkonstnär född 1916 på Jylland i Danmark, död 1959.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 mars 2018
kl 20:56:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/3 20:43:36
1
350 kr
24/3 20:26:46
2
350 kr
24/3 20:26:46
1
350 kr (Budbetjänt)
24/3 20:27:23
2
400 kr
25/3 13:10:03
3
450 kr
26/3 11:40:46
4
800 kr
26/3 17:41:10
3
800 kr
26/3 17:41:10
4
800 kr (Budbetjänt)
26/3 17:41:32
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Ingrid Vang Nyman
Ingrid Vang Nyman, dansk bildkonstnär född 1916 på Jylland i Danmark, död 1959.
Läs mer om Ingrid Vang Nyman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk dansk design danska danskt europa färglitografi grafik ingrid vang nyman litografi litografier litografiskt blad norden skandinavien
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:32
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:47
-
6296 Färglitografi
Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Sig..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:10
-
6012 Färglitografi
Frédéric Iriarte (f. 1963). Signerad, numrerad 81/..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:49
-
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:08
*
Ingrid Vang Nyman
Ingrid Vang Nyman, dansk bildkonstnär född 1916 på Jylland i Danmark, död 1959.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Ingrid Vang Nyman
nr 1172 9192
Ingrid Vang Nyman
(1916-1959), Danmark
Färglitografi, Signerad, numrerad 195/200, motivet: 27x36 cm
Ingrid Vang Nyman, dansk bildkonstnär född 1916 på Jylland i Danmark, död 1959.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.500 kr |
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 mars 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/3 20:43:36 | 1 | 350 kr |
24/3 20:26:46 | 2 | 350 kr |
24/3 20:26:46 | 1 | 350 kr (Budbetjänt) |
24/3 20:27:23 | 2 | 400 kr |
25/3 13:10:03 | 3 | 450 kr |
26/3 11:40:46 | 4 | 800 kr |
26/3 17:41:10 | 3 | 800 kr |
26/3 17:41:10 | 4 | 800 kr (Budbetjänt) |
26/3 17:41:32 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Ingrid Vang Nyman
Ingrid Vang Nyman, dansk bildkonstnär född 1916 pÃ¥ Jylland i Danmark, död 1959.Läs mer om Ingrid Vang Nyman
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk dansk design danska danskt europa färglitografi grafik ingrid vang nyman litografi litografier litografiskt blad norden skandinavien
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:18 -
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:32 -
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:47
-
6296 Färglitografi
Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Sig..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:10 -
6012 Färglitografi
Frédéric Iriarte (f. 1963). Signerad, numrerad 81/..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:49 -
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:08